poniedziałek, 14 marca 2011

Radio Merkury. 2 z 12

Właściwie odpowiednie stanowisko powinni przyznawać za samo skompletowanie dokumentów, zaświadczeń, oświadczeń i specyfikacji. A niby to taki mały konkursik na niezbyt znaczące stanowisko w prowincjonalnej spółce z malejącym budżetem ;))))*

Dzisiaj upłynął termin składania dokumentów. Sprężyliśmy się wszyscy. Całe dwanaście osób - jedna pani i jedenastu facetów. Godne towarzystwo. Nie ma kosmitów, nie ma ludzików nie wiadomo skąd.

Jedna z tych osób zostanie Prezesem, jedna Członkiem zarządu.


Kandydatury wywodzące się z szeregów aktualnych pracowników Radia nie są dla mnie zaskoczeniem. Nawet dziwię się, że nie pojawiły się jeszcze trzy prawdopodobne nazwiska. Trudno.
Z pozostałymi również w większości miałem okazję się wcześniej zetknąć. Jest dobrze.

Za stroną internetową Radia Merkury przedstawiam sylwetki kandydatów:

Ryszard Ćwirlej
Od ponad 15 lat związany z mediami elektronicznymi. Był m.in.: w Poznańskim Ośrodku TVP szefem Teleskopu, producentem ogólnopolskiego programu Telekurier. Współtworzył prywatną telewizję TVS oraz Radio Silesia, którego był redaktorem naczelnym. Obecnie jest członkiem zarządu Radia Merkury S.A.

Andrzej Gogulski
Od 20 lat współpracujący z lokalnymi i ogólnopolskim rozgłośniami radiowymi, m.in.: Studenckim Radiem Afera, Radiem Merkury S.A. oraz stacjami Grupy Radiowej AGORA. Wykonuje prace z dziedziny doradztwa medialnego. Współtworzył portal aglomeracji poznańskiej lepszyPOZNAN.pl

Sławomir Jaworski
Od 25 lat związny z radiofonią jako specjalista w dziedzinie techniki m.in.: w Studenckim Radiu Afera, Radiu „S” Poznań oraz Radiu Merkury S.A., gdzie od 18 lat pełni funkcję dyrektora technicznego rozgłośni.

Bogusław Kiernicki
Dziennikarz, publicysta i wydawca. Był m.in.: zastęcpą redaktora naczelnego Radia Gorzów, szefem działu tygodnika „Młoda Polska”, wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Polskiego Radia S.A. w Warszawie oraz pełniącym obowiązki prezesa zarządu tej spółki. Jest prezesem Fundacji Św. Benedykta.

Wojciech Konieczny
Od ponad 20 lat związany z radiem publicznym. Był m.in.: w Radiu Gdańsk S.A. zatępcą redaktora naczelnego, Radiu Koszalin S.A. wiceprezesem ds. programowych oraz w Polskim Radiu S.A. w Warszawie zastępcą redaktora naczelnego Programu I i sekretarzem programowym. Obecnie pracuje w Agencji Promocji Polskiego Radia S.A. w Warszawie.

Wiesława Kubaczewska

Od 19 lat manager branży reklamowej. Pracowała m.in.: w Radiu „S” Poznań w dziedzinie promocji i reklamy, Polskim Radiu S.A. w Warszawie w Biurze Reklamy i Fonografii jako zastępca dyrektora, a następnie kierownik Działu Promocji Marketingu. Obecnie jest niezależnym konsultantem i doradcą w branży marketingowej.

Andrzej Ogórkiewicz
Radiowiec z 19-letnim doświadczeniem, m.in.: w Radiu „S”, Radiu ZET, Radiu RMI FM i Radiu Merkury S.A. Od kilku lat wydawca i prowadzący w Radiu Merkury S.A. poranną audycję informacyjną, a także szef, a następnie koordynator zespołu prowadzących program tej rozgłośni i jej niektóre akcje promocyjne.

Jakub Paluszkiewicz
Związany z radiem od 21 lat. Pracował m.in. w Studenckim Radiu Afera, gdzie był kierownikiem programowym oraz Radiu Merkury S.A., gdzie pełnił funkcję wydawcy bloków publicystycznych i kierownika redakcji internetowej. Pomysłodawca projektu NetRadio - systemu „radia na żądanie” współtworzonego przez rozgłośnie regionalne Polskiego Radia i Poznańskie Centrum Superkomputerowo - Sieciowe. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie internetowej.

Krzysztof Ratajczak
Komentator sportowy radia i telewizji. Od 18 lat kierownik Zespołu Reporterów Sportowych, koordynator ds. audycji sportowych Radia Merkury S.A. i współpracownik TVP Poznań. Sprawozdawca Programu I Polskiego Radia S.A. z igrzysk olimijskich oraz mistrzostw Świata i Europy w piłce nożnej. Przez jedną kadencję prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Janusz Sidor
Autor, producent, reżyser programów telewizyjnych. Od 18 lat pracujący lub współpracujący z telewizją i radiem. Był m.in.: dziennikarzem w Radiu Opole S.A., oddziale opolskim TVP Katowice, TVP Poznań, redaktorem odpowiedzialnym za ofertę programową stacji TV Polonia 1, a także dyrektorem poznańskiego oddziału Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej. Członek Rady Programowej Radia Merkury S.A.

Mariusz Szymyślik
Dziennikarz ekonomiczny. Od 15 lat związny z Radiem Merkury S.A. Był w nim m.in.: pełnomocnikiem ds. strategii i moderniazacji zarządzania spółką. Zarządza marką MC Radio i jest wydawcą programów publicystycznych. Współpracuje w dziedzinie publicystyki ekonomicznej z prasą ogólnopolską oraz lokalną telewizją. Jest członkiem zarządu Wielkopolskiewgo Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Roman Stanisław Zieliński
Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem pracy w mediach, m.in.: szef działu społecznego w Gazecie Poznańskiej, wiceszef działu krajowego w Newsweek Polska i zastępca sekretarza we Wprost. Kierował telewizyjną spółką producencką. Współpracował także z Radiem Merkury S.A. jako uczestnik programów publicystycznych. 

Teraz wszystko w głowach i rękach przedstawicieli Rady Nadzorczej.
Och, jak bardzo chciałbym, żeby to były ich głowy i ich ręce...
-----


* To żart - uprzedzam na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał wykorzystać to zdanie przeciwko mnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz