niedziela, 19 kwietnia 2015

Wszystko będzie dobrze. Z takimi autorami

Ogłaszam narodziny gwiazdy. Gwiazdy YouTube, od innych gwiazd różniącej się inteligencją i jakością żartu, godnie kontynuującego najlepsze tradycje polskiego niedosłownego, ale jakże celnego dowcipu.

To trzech facetów - częściowo znanych już polskiemu internetowi, choćby za sprawą słynnych "Facecji" (wkładanie historycznych postaci w konwencję facebookowej wymiany opinii) czy "Nowych wierszy sławnych poetów (genialna stylizacja współczesnych opowieści na formy charakterystyczne dla dawnych mistrzów rymu).

Ich kanał na YouTube nazywa się "Wszystko będzie dobrze".
I będzie.
Więcej niż dobrze.
Będzie doskonale.
Bo już tak jest.Purnonsens, absurd, subtelne nawiązanie do kontekstu, intelektualna satyra. To w naszym współczesnym świecie nie jest zbyt powszechne. Dawniej inteligentne kabarety żyją z telewizji, więc muszą równać w dół - do poziomu telewizyjnej rozrywki, stand-uperzy przede wszystkim używają brzydkich słów, jako-tako broni się jeszcze rysunek satyryczny.

Dwóch Maciejów i Grzegorz mają:
- świetne pomysły,
- doskonały zmysł obserwacji i umiejęność wyławiania absurdów,
- umiejętność użycia inteligentnej formy, korzystania ze skromnych środków,
- talent aktorski.

Pierwsze skecze są zrealizowane amatorsko, bez charakterystycznych dla innych "jutuberów" fajerwerków. Za to mają to - czego brakuje innym. Mają myśl...

Będzie sława, będzie chwała, będą pieniądze.
Sam się dorzucę...


PS.
Polecam:
Kanał na YouTube: TU
Fanpage na Facebooku: TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz